Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Królewska 4, Zabrze
+48 513 997 139
bushido.zabrze@gmail.com

Mistrzostwa Makroregionu Południowego

Mistrzostwa Makroregionu Południowego

W dniu 6.04.2024 wzięliśmy udział w Mistrzostwach Makroregionu Południowego Oyama karate

Po raz pierwszy w najnowszej historii klubu wzięliśmy udział w konkurencji drużynowej w kata. Nasza drużyna, w składzie: Anna Baron-Mazurkiewicz, Magda Siecińska oraz Marianna Krupińska, zajęła trzecie miejsce! Gratulujemy!

Marianna Krupińska, poza medalem w konkurencji drużynowej dołożyła do kolekcji brązowy medal w kobudo. Gratulacje!

Aleksandra Wyleżoł nie spoczęła na laurach po ostatnich zawodach i po znakomitym występie zdobyła brązowy medal w kobudo oraz czwarte miejsce w kata. Serdecznie gratulujemy i już czekamy na występny w Mistrzostwach Polski!

W kategoriach w których rywalizowała Julia Banasiak, poziom w finałach sięgnął zenitu. Ostatecznie nasza zawodniczka zajęła 4 miejsca w kata oraz kobudo. Gratulujemy świetnego występu!

Paweł Nawrat poszedł za ciosem, i po debiucie w Pucharze Wolbromia, wywalczył tym razem trzecie miejsce w kata! W konkurencji kumite musiał uznać wyższość późniejszego finalisty tej konkurencji. Gratulujemy!

Adam Kotko zadebiutował na zawodach tocząc swoją pierwszą walkę z bardziej doświadczonym i już utytułowanym zawodnikiem (ostatecznie zwycięzcą kategorii). Cenne doświadczenie z pewnością zaowocuje na treningach i kolejnych zawodach. Gratulujemy postawy!

Po raz kolejny na macie naprzeciwko siebie stanęli Jakub Sobel i Paweł Świstek. Ich pojedynek o trzecie miejsce zakończył się zwycięstwem Jakuba i wywalczeniem przez niego brązowego medalu. Bardzo cieszy ich sportowe podejście do rywalizacji i wzajemny szacunek! Oby tak dalej!

Krzysztof Kukla zbiera kolejne doświadczenia w walkach. Tym razem jednak, przeciwnik okazał się zbyt wymagający i Krzysiek ostatecznie zajął drugie miejsce. Wiemy jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa 🙂

Mateusz Kotko pomimo iż walczył w wyższej kategorii wagowej, zaprezentował się świetnie! Niestety 10 kg różnicy w wadze między zawodnikami spowodowało że ostatecznie zajął trzecie miejsce, choć bardzo blisko było do jeszcze lepszego rezultatu! Gratulacje!

Zapraszamy do galerii: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *