Szkoła Podstawowa nr 5, ul. Królewska 4, Zabrze
+48 513 997 139
bushido.zabrze@gmail.com

10 pucharów!!!

10 pucharów!!!

W Pucharze Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zdobyliśmy aż 10 pucharów

Bardzo udany występ zarówno naszych debiutantów jak i doświadczonych zawodników! Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony i dali z siebie wszystko!

Nasza najmłodsza zawodniczka Julia Duda rozpoczęła swoją przygodę z zawodami od drugiego miejsca, rywalizując w kategorii open (białe pasy). Dwa kolejne srebra dołożyły debiutantki Zuzanna Rożek i Marta Longosz (obie w kat. białych pasów). Gratulujemy bardzo udanych występów w rywalizacji kata.

Ciężka praca na treningach Aleksandry Wyleżoł przyniosła jej dwa medale – złoty w kata oraz srebro w kobudo. Mamy nadzieję że jest to dobry prognostyk przed zawodami makroregionalnymi oraz krajowymi. Oby tak dalej!

Swój debiut w kata zanotował również nasz młody zawodnik Paweł Nawrat, zdobywając drugie miejsce i srebrny medal. Gratulujemy!

Sporą niespodziankę sprawił Paweł Świstek, debiutując w kumite i zdobywając od razu srebrny medal. Wykazał się ogromną determinacją pokonując faworyzowanego rywala w półfinale. W tej samej kategorii wystąpił również Jakub Sobel tocząc chyba najbardziej zacięty pojedynek na turnieju (o trzecie miejsce). Niestety po morderczej rywalizacji i dwóch dogrywkach oraz ważeniu zawodników by wyłonić zwycięzcę, ostatecznie zajął czwarte miejsce. Bardzo gratulujemy występów i pucharu!!!

Kolejni dwaj zawodnicy, Tomasz Danilewicz oraz Krzysztof Kukla stoczyli na gali bratobójczy pojedynek, z którego zwycięsko wyszedł Krzysztof, zajmując pierwsze miejsce. Mamy przeczucie że na jednym z najbliższych treningów dojdzie do „małego rewanżu” – oczywiście w ramach sportowej rywalizacji!

Krwawo zakończył się pojedynek Mateusza Kotko, który walcząc na gali z silnym zawodnikiem, wyprowadził „zabójczy” cios wygrywając swoją walkę. Rywal z powodu krwawienia z nosa nie mógł kontynuować walki. Oczywiście po zawodach obaj zawodnicy serdecznie sobie pogratulowali występu i już zapowiedzieli rywalizację na kolejnym turnieju. My również gratulujemy Mateuszowi pucharu i świetnego występu!

Zapraszamy do galerii: TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *